להסתיר מצלמת אבטחה בגן ילדים

מצלמה נסתרת לגן ילדים – הורים בראש שקט

האם יש רגע מרגש ומלחיץ בו זמנית יותר מהיום בו אתם משחררים את הנסיך או הנסיכה הקטנים לגן, בפעם הראשונה בלעדיכם? עם החדשות שצצות שוב ושוב בשנים האחרונות, הרגע המרגש הפך לסערת רגשות של ממש, כשבכל יום מופיעים סיפורים נוספים על מטפלות שאינן עושות את עבודתן בלשון המעטה. בכדי להגן על חסרי הישע, נחקק בשנת 2018 חוק התקנת מצלמות במעונות יום, על פיו יש להתקין מצלמה נסתרת לגן ילדים ופעוטון, ולתעד את כל הנעשה במקום במהלך שעות הפעילות. בספטמבר 2020, בעקבות העלייה החדשה במקרי האלימות, החוק אושר באופן רשמי ויצא לדרך.

מהם היתרונות של מצלמה נסתרת לגן ילדים ומה אומר החוק?

על פי החוק, כל מעון יום, גן ופעוטון המונה למעלה משבעה ילדים, מחויב בהתקנת מצלמות אבטחה, לרוב גלויות. מצלמה נסתרת לגן ילדים בדרך כלל מוצבת כשעולה חשד לפעילות אלימה, שמסיבה כלשהי אינה מתועדת במצלמות. כך עולים לרוב על מקרים כאלו, במידה והגן עובר על החוק ואינו מחזיק במצלמות. על פי חוק, התיעוד של מצלמות האבטחה בגנים חייב להישמר עד חודש אחורה ובמקום בטוח, בכדי למנוע מגורמים חיצוניים לגשת אליהם, אלא במקרה בו יש בכך צורך אמיתי ואז רק המשטרה וגורמי טיפול מוסמכים יוכלו לקבל את הצילומים.

עבור רבים, רק המחשבה על כך שקיימת התעללות בגני ילדים, היא סיבה טובה מספיק בכדי לשכנע אותם להתקין מצלמות אבטחה בגנים, מתוך תחושה לגיטימית שבלעדיהן הילדים נמצאים בסכנת חיים של ממש. עם זאת, נשאלת השאלה האם מדובר בפתרון פלא שבאמת יעצור לחלוטין את האלימות בגנים? האם זה יועיל במקרים של גננות שהגורם הבעייתי בהן לא ידוע? האם יש למצלמות השפעה שלילית לא רק על הגננות, אלא גם על ההורים והילדים? אלו שאלות הרות גורל, כשבדרך כלל המסקנה הסופית תהיה שכדאי להתקין מצלמות, מהסיבות הבאות:להתקין מצלמות אבטחה בגנים

על אף החוק, כדאי להכיר שמעונות בהם נמצאים למטה משבעה ילדים, פעוטונים שנמצאים במקום המשמש גם למגורים וגנים בהם 70% ומעלה מההורים מתנגדים לכך – כל אלו לא מחויבים בהתקנת מצלמות אבטחה. לכן, אם הדבר חשוב לכם, כדאי לבדוק היטב לאן אתם רושמים את הילדים.

אבטחה ללא פשרות – בכל מקום שרק תרצו

מהצד השני, אם אתם או אתן מנהלות גן או פעוטון, תרצו גם אתן לעשות את הרושם הטוב ביותר על ההורים שעתידים לרשום את ילדיהם למוסד שבניהולכן. מסיבה זו, מובן מאליו שכדאי מאוד לא לוותר על התקנת מצלמות אבטחה לעסק שלכן ולעשות זאת בעזרת אנשי מקצוע בעלי וותק וניסיון. אנחנו במיי סקיוריטי מחזיקים בשנים של וותק וניסיון בהתקנת מערכות אבטחה מתקדמות למגוון רחב של עסקים, בתי אב, מפעלים ועוד, מזמינים אתכם ואתכן להצטרף לשורה של לקוחות מרוצים שכבר התקדמו לאיכות חיים גבוהה ומאובטחת יותר. השאירו את הפרטים כאן באתר, ובקרוב אחד מאיתנו ייצור עמכם קשר!